Jasełka 2016

Tradycyjnie już,  06.01. w Święto Trzech Króli OSIECKA GRUPA TEATRALNA wystawiła JASEŁKA – MISTERIUM BOŻEGO NARODZENIA w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą.

W spektaklu brało udział 48 osób, w tym nauczyciele, rodzice, młodzież, osoby niepełnosprawne, mieszkańcy Osieka oraz 20 uczniów SZKOŁY PODSTAWOWEJ( 11 uczniów SZKOŁY MUZYCZNEJ).  Tegoroczne jasełka miały charakter ludowy. Mogliśmy podziwiać piękne stroje regionalne ZIEMII DOBRZYŃSKIEJ oraz ŁOWICKIE.
Scenariusz został napisany na podstawie dwóch tekstów ludowych. Jeden z nich to utwór sceniczny w opracowaniu ks. Kazimierza Jarego z końca XIX w.
W rolę Maryi wcieliła się Anna Melkowska, a Józefa zagrał Janusz Prus. Najmłodszy aktor- Rysiu, grający owieczkę ma 5 lat, a najstarszy…?
Uczniowie SZKOŁY MUZYCZNEJ ubogacili spektakl grą na instrumentach(skrzypce, flety poprzeczne, saksofon, gitary,pianino). Dziewczęta z klasy VI b wykonały układ taneczny do kolędy „Jezusa Narodzonego”.                                                                                                                                                                       
Wstępem do jasełek była scenka ukazująca trzy siostry w dniu WIGILII BOŻEGO NARODZENIA. Jedna z nich jest ciężko chora i czeka na cudowne uzdrowienie. W przedstawieniu została ukazana potęga jej wiary, która została nagrodzona.
Nie zabrakło również zabawnych momentów. Postać Maścibrzucha – pasterza, rozśmieszyła bardzo publiczność.
Kostiumy zaprojektowała i uszyła aktorka naszego teatru, Renata Kwiatkowska. Piękną scenografię wykonał Jacek Melerski. Nasze przedstawienie „ozdobił” ANIELSKI CHÓR przy akompaniamencie Mirosława Zduńskiego.
Składam wielkie podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie jasełek. Cieszę się, że w ten sposób mogliśmy uczcić Święto Trzech Króli i radować się okresem Bożego Narodzenia.
Ewelina Mytlewska – animator kultury.
Autorem zdjęć zamieszczonych w galerii jest Jacek Melerski.