Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

drukuj

             Szanowni Rodzice Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

                              oraz  Wy  Najważniejsi  dzisiaj  Uczniowie

Mam wielką przyjemność przywitać Wszystkich na wirtualnym rozpoczęciu Roku Szkolnego 2020/2021w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Osieku nad Wisłą.

W tym uroczystym dniu nie usłyszymy naszego Hymnu Narodowego ani koncertu w wykonaniu Naszych Pedagogów, nie spotkamy się również wszyscy razem w naszej Sali koncertowej…wszystko to po to ,abyśmy w związku z zaistniała sytuacją nie narażali się na niebezpieczeństwo.

Jednak nie zmienia to faktu Kochani Uczniowie ,że rozpoczynamy dziś Nowy Rok Szkolny 2020 /2021. Odsłaniamy kolejna nową niezapisana jeszcze kartę historii życia naszej szkoły. Zapiszmy ją mądrze i odpowiedzialnie, nie tracąc poczucia sensu bycia razem. Być razem to znaczy wiedzieć kim jesteśmy i skąd pochodzimy jakie wartości nas łączą, jakiego dziedzictwa jesteśmy spadkobiercami, do czego zmierzamy i jaki przyświeca nam cel.

Zachęcam i zapraszam wszystkich, całą naszą społeczność szkolną do podjęcia wyzwań rozpoczynającego się jakże trudnego nowego roku szkolnego.

Drodzy Pierwszoklasiści

Otwieramy dziś przed Wami nie tylko drzwi naszej szkoły ,ale nader wszystko nasze serca i umysły. Od dzisiaj szkoła ta jest również Waszą szkołą. Wpisując siebie w jej tradycje uczyńcie nasza szkołę jeszcze piękniejszą przez wysiłek pracy i mądre wykorzystanie czasu.

Starszaków proszę o życzliwe przyjęcie młodszych kolegów i opiekę nad nimi.

Teraz już jesteście z jednej szkoły i niech to ma dla Was duże  znaczenie.

Kolejny bardzo ważny rok macie przed sobą, być może zdecyduje on o dalszej nauce,  a może nawet i o całym Waszym życiu. Warto więc pokusić się o mądre postanowienia i zrealizowanie ich w całej rozciągłości.

Wszystkich uczniów witam po zasłużonym odpoczynku i zapraszam na drogę …ku mądrości

Koleżanki i koledzy Nauczyciele

Życzę wszystkim nam, aby wyzwania i doświadczenia jakie stoją przed nami w tym trudnym rozpoczynającym się dziś roku szkolnym, przyniosły nam niekłamaną satysfakcję i aby towarzyszący nam profesjonalizm stał się zasadniczym czynnikiem kształtującym poziom edukacji, a sukcesy naszych uczniów stały się świadectwem rozwoju zawodowego i sensem ponoszonego przez nas trudu. Życzę nam aby nasza Misja wypełniała się i czyniła nas ludźmi bogatszymi i wartościowszymi .

Niech każdy dzień przynosi nam radość jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu.

Szanowni Rodzice

Bądźcie z nami , wspierajcie nas bo bez waszej pomocy nauka w tej szkole się nie uda. Zawsze byliście nieprzecenieni, a w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji tym bardziej. Liczymy na Was.

 W załączeniu przekazuje  list Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.                   

List MEN 2020                                                                  Dyrektor Mariola Majrowska