Fotorelacja – Warsztaty wiolonczelowe

Fotorelacja – Warsztaty wiolonczelowe

drukuj
W dniu 20 maja 2023 o godz. 10.00  w naszej szkole odbyły się Warsztaty wiolonczelowe , skierowane w sposób szczególny do wszystkich wiolonczelistów z klasy p. Karola Wroniszewskiego.
Warsztaty  poprowadziła Pani  prof.dr hab. Agata Jarecka  – Wiolonczelistka, Absolwentka Akademii Muzycznej   w Łodzi oraz nauczycielka  w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Jako solistka, kameralistka i członek orkiestr koncertowała w Polsce i za granicą. W latach 1990–1993 była koncertmistrzem Polskiej Filharmonii Kameralnej pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego w Sopocie, z którą odbyła liczne tournée koncertowe, m. in.: w Niemczech, Austrii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Chinach.
Podczas warsztatów wszyscy uczniowie grający na wiolonczeli mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności.
Pani profesor  na początku warsztatów opowiedziała piękną bajkę o instrumentach ,  a następnie bardzo indywidualnie i kreatywnie pracowała z każdym uczniem. Mowa była o prawidłowej postawie ciała podczas gry, dopasowaniu instrumentu, wibracji, gamach, jakości dźwięku.
Zwracała uwagę na kwestie czysto techniczne, jak i muzyczne. Podkreślała jak ważne są najbardziej podstawowe elementy, od których zaczyna się dobra gra na wiolonczeli – prawidłowa i swobodna postawa, odpowiedni, „przyjacielski” kontakt z instrumentem.
Uczniowie po zakończonych warsztatach byli bardzo zadowoleni, otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.
Miejmy nadzieję, że doświadczenie i wiedza zdobyte podczas tego spotkania będą inspiracją do pięknego muzykowania, motywacją do ćwiczenia, podejmowania kolejnych wyzwań i czerpania radości z obcowania z muzyką, wydobywającą się z tego wspaniałego instrumentu, jakim jest wiolonczela.
Serdecznie raz jeszcze dziękujemy Pani profesor za przeprowadzenie warsztatów .

Podziękowania dla uczniów za wspaniałe występy oraz dla p. Karola Wroniszewskiego za zorganizowanie warsztatów.