Jubileuszowe 10-te Pasowanie na ucznia

Jubileuszowe 10-te Pasowanie na ucznia

drukuj

 

26 września  2022 roku w Sali koncertowej szkoły odbyło się uroczyste Jubileuszowe 10-te pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Osieku nad Wisłą.  
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych cyklu sześcioletniego i czteroletniego.
Pierwszoklasiści   zaprezentowali po raz pierwszy swój występ artystyczny składający się z piosenek „ Nasza szkoła” i „Pierwszaki z muzycznej” , a rodzeństwo Julita, Kacper i Jan Sproscy  zaśpiewali piosenkę „Przypływy” Natalii Szroeder i Ralpha Kaminskiego. Zaśpiewane piosenki  wzbudziły zachwyt dumnych rodziców, bliskich i nauczycieli.

Klasy zostały przygotowane przez Panią Elżbietę Markowską  oraz Panią Magdalenę Gorzkowską.  Po złożeniu uroczystej przysięgi, w której nowi uczniowie zobowiązali się do sumiennej pracy i poszanowania zasad obowiązujących w szkole , Pani Dyrektor – Mariola Majrowska  – pasowała każdego z nich nie wielkim ołówkiem jak to bywa w szkołach oświatowych, ale najprawdziwszym smyczkiem. ?

Na pamiątkę tego wydarzenia nowi uczniowie szkoły otrzymali akty pasowania wraz z oznaką „Pasowania na ucznia” ufundowane przez Radę Rodziców szkoły.
Na zakończenie Pani dyrektor zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek .

Gratulujemy pierwszego występu i życzymy wielu  sukcesów w  edukacji muzycznej .