Koncert Kolęd już za nami ..

Koncert Kolęd już za nami ..

drukuj

 

Koncert Kolęd już za nami ,  cudowny świąteczny  czas ,kiedy uczniowie grają i śpiewają kolędy, które wszyscy znamy i kochamy.
22 grudnia 2022r.w Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Osieku nad Wisłą odbył się magiczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Na zaproszenie pani dyrektor Marioli Majrowskiej wśród zaproszonych gości znaleźli się min.:Wójt Gminy Obrowo-Andrzej Wieczyński , Sekretarz Gminy Obrowo- Mirosława Kłosińska ,pan Grzegorz Filut-przewodniczący Klubu Seniora w Obrowie , Radna Gminy –  Alicja Tarkowska oraz nauczyciele,rodzice i sympatycy szkoły.
Koncert poprowadził nauczyciel klasy saksofonu p. Pawel Trawczyński.
Coroczne koncerty kolęd stały się tradycją naszej szkoły , gdzie uczniowie mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalno-instrumentalnymi .
Z okazji obchodów 10 -lecia szkoły to już dziesiąty nasz koncert ,pierwszy odbył się w grudniu 2013 roku w Szkole Podstawowej ,w roku w którym szkoła muzyczna powstała-wspominała pani dyrektor.
Uczęszczało wtedy tylko 48 uczniów i już po 3 miesiącach nauki młodzi artyści dzielnie prezentowali swoje umiejętności.
W tegorocznym programie znalazły się tradycyjne kolędy i pastorałki , usłyszeliśmy m.in. w wykonaniu chóru szkolnego” Do szopy” i ,,Wesołą nowinę”oraz ,,Lulajże Jezuniu”, ,, Anioł pasterzom mówił”, Przybieżeli do Betlejem, ,,Cicha noc”, ,,Gdy śliczna Panna” , ” Pada śnieg” w wykonaniu orkiestry gitarowej  i inne piękne kolędy przygotowane przy udziale nauczycieli ,które zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność w auli szkoły.
 
Pani dyrektor serdecznie pogratulowała wszystkim uczniom za wspaniałe występy, życząc wraz z panem Wójtem wszystkim pięknych, cudownych, ale przede wszystkim zdrowych Świąt, ciesząc się wspólną chwilą z najbliższymi i aby Nowy Rok 2023 był rokiem wzajemnego szacunku i życzliwości, mając wielka nadzieję i wiarę, że będzie lepiej ,że wróci pokój dla naszych sąsiadów,dla całej Ukrainy.
 
Ciepłych rodzinnych Świąt !