Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy – Wyróżnienie Jan Barczewski
Jan Barczewski – Wyróżnienie ( II kat.)
w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Słupcy. Konkurs ten to prestiżowe wydarzenie muzyczne o wysokim poziomie artystycznym, gromadzące utalentowanych, młodych akordeonistów z całej Polski. Liczba uczestników osiągnęła imponujący poziom 120 kandydatów – solistów i blisko 20 zespołów jedno i różnorodnych. Repertuar obejmował program dowolny, jednak z uwzględnieniem utworu kompozytora polskiego, co przyczynia się nie tylko do promocji muzyki polskiej wśród nauczycieli, uczniów i słuchaczy.
W skład jury zasiadali wybitni profesorowie:
prof. dr hab. Jerzy Kaszuba – przewodniczący Akademia Muzyczna w Bydgoszczy,
prof. dr hab. Klaudiusz Baran – Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
prof. ośw. Jerzy Kozłowski – Zespół Szkół Muzycznych w Białymstoku
mgr Maciej Kałamucki z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Pabianicach
mgr Piotr Słociński z Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim.
To wyjątkowe wyróżnienie jest efektem ciężkiej pracy, talentu Jasia oraz ogromnego zaangażowania. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych! BRAWO!!!
Podziękowania dla pana Radosława Stolarczyka – nauczyciela akordeonu za wspaniałe przygotowanie ucznia.
p.s. dziękujemy Jasiu również za godne reprezentowanie naszej gminy Obrowo – nasza gmina , piękne zdjęcia ![]()



