Uczniowie z niespodzianką muzyczną w Domu Pomocy Społecznej w Dobrzejewicach

Uczniowie z niespodzianką muzyczną w Domu Pomocy Społecznej w Dobrzejewicach

drukuj

 

17 stycznia 2023 roku uczniowie naszej szkoły przybyli z muzyczną niespodzianką z okazji „ Dnia Babci i Dziadka” do podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Dobrzejewicach uświetniając w ten sposób ich święto.
Już po raz kolejny młodzi artyści wystąpili w koncercie świąteczno – noworocznym, zaprezentowało się                    31 – uczniów, wykonali popularne polskie kolędy m.in. uczniowie chóru szkolnego zaśpiewali „ Wesołą nowinę” oraz „ Do szopy” , w wykonaniu solistów usłyszeliśmy „ Przybieżeli do Betlejem” „ Wśród nocnej ciszy” ,, Gdy się Chrystus rodzi” „ Lulajże Jezuniu” „ Dzisiaj w Betlejem”, utwory świąteczne oraz klasyczne m.in. F.Chopina „ Walc a-moll” , A.Vivaldiego „ Koncert C-dur cz.1” Koncert zakończył występ zespołu fletowego – „ Jingle Bells”
Tradycyjnie już, koncert poprowadziła p. Emilia Szcześniewska – nauczycielka klasy fortepianu oraz chóru.
Uczniowie zaprezentowali grę na wszystkich instrumentach muzycznych ( skrzypcach, wiolonczeli, gitarze klasycznej, akordeonie, pianinie, klarnecie, saksofonie oraz flecie poprzecznym) przy akompaniamencie p. Emilii Szcześniewskiej oraz Pani Miryny Susmarskiej . Jak co roku występ sprawił dużo radości podopiecznym , również wzbudzał dumę w sercach przybyłych rodziców.
Na zakończenie zostały wręczone podopiecznym laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka wykonane przez uczniów klas Pani Magdaleny Gorzkowskiej.
Na pamiątkę od całej Społeczności Domu Pomocy Społecznej również szkoła otrzymała piękną , ręcznie wykonaną przez podopiecznych niespodziankę , która będzie wspaniałą dekoracją w jednej z naszych sal .
Jeszcze raz dziękujemy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za trud i poświęcenie.  Podziękowania dla nauczycieli oraz rodziców za przygotowanie uczniów i obecność przy nich w czasie koncertu.
Dziękujemy serdecznie również za transport Obrowo – nasza gmina Panu Wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu oraz Domu Pomocy Społecznej w Dobrzejewicach.

Fotorelacja z koncertu: https://www.facebook.com/photo?fbid=659668285961911&set=pcb.659671209294952