Włącz się do akcji…Zbieramy na wymarzony fortepian Yamaha.

Włącz się do akcji…Zbieramy na wymarzony fortepian Yamaha.

drukuj

Serdecznie zapraszamy Państwa do wsparcia zakupu fortepianu Yamaha dla naszych uczniów. Wystarczy przejść na stronę Zrzutki

https://zrzutka.pl/z/muzycznaosiek

Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Osieku n/ Wisłą rozpoczęła kształcenie młodych muzyków 1 września 2013 roku.

Pomysł na utworzenie tego typu placówki zrodził się w wyniku dużego zapotrzebowania środowiska lokalnego na kształcenie dzieci i młodzieży w kierunku muzycznym .

Głównym orędownikiem powstania Szkoły stała się Pani mgr Mariola Majrowska – nauczycielka skrzypiec, wieloletnia członkini Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej , ale przede wszystkim miłośniczka muzyki. Poparcia dla inicjatywy udzielił wójt Gminy Obrowo – Andrzej Wieczyński. Organem prowadzącym Publiczną Szkołę Muzyczną I st. w Osieku n/Wisłą jest Gmina Obrowo.

W szkole są utworzone klasy fortepianu, skrzypiec, akordeonu, gitary klasycznej, saksofonu, fletu poprzecznego, klarnetu, wiolonczeli , fagotu , a także inne przedmioty: kształcenie słuchu, rytmika, audycje muzyczne, chór oraz orkiestra.

Jest to jedyna szkoła muzyczna w tej miejscowości w Gminie Obrowo , do której uczęszcza 90- uczniów ciesząca się dużym zainteresowaniem i z roku na rok przybywa coraz więcej dzieci.

Działalność Szkoły obfituje w szereg koncertów, występów i popisów. Nasi uczniowie uczestniczą w konkursach oraz przesłuchaniach zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich.

Każdy uczeń ma wybrany swój instrument główny. Zazwyczaj trzeba go kupić lub wypożyczyć od szkoły, żeby móc ćwiczyć w domu. Nie dotyczy to m.in. pianistów – ci niestety nie mogą wozić instrumentu ze sobą, dlatego muszą mieć własne pianino w domu lub codziennie po lekcjach ćwiczyć w szkole. Obecnie szkoła posiada stare fortepiany firmy Bluther – Leipzig, a jak wiadomo instrument lepszy , nowszy , lepiej grający znacząco podwyższy jakość nauczania, komfort grania , a także standard pracy nauczycieli.

Dzięki nowym instrumentom zwiększa się prestiż i jakość naszej osieckiej szkoły muzycznej.

Pani Dyrektor, rodzice i nauczyciele oraz uczniowie Publicznej Szkoły Muzycznej w Osieku n /Wisłą postanowili po raz pierwszy włączyć się w akcję pozyskania środków na profesjonalny fortepian Yamaha , który jest marzeniem uczniów jak i nauczycieli, a jak wiadomo o poziomie szkoły również świadczy jakość instrumentów.

Lepsze instrumenty oznaczają również piękniejsze brzmienie i wspaniałą muzykę podczas koncertów Szkoły , często organizowanych dla naszej lokalnej społeczności.

Niestety profesjonalny używany fortepian marki Yamaha kosztuje ok 50.000 tys. zł

Jeśli pozyskamy chociaż część pieniążków, – to i tak będzie dla nas duży sukces.

Pomimo zorganizowanej zbiórki na stronie www.zrzutka.pl , nasi uczniowie będą również zbierać datki podczas naszych wewnętrznych uroczystości organizowanych w szkole min. podczas koncertów i popisów – liczy się dla nas nawet najmniejsza zebrana kwota . Zaczynamy już pierwszą naszą zbiórkę 3 grudnia 2019 r. na Popisie klasy gitary o godz. 17 w naszej szkole.

Jeżeli czytając ten tekst zechcesz nam pomóc w realizacji naszego przedsięwzięcia – naszego wielkiego marzenia będziemy niezmiernie wdzięczni.

Będziecie Państwo na bieżąco informowani o wynikach tych zamierzeń. Wspierając nas na zawsze stajecie się Przyjacielem naszej szkoły.

W imieniu całej naszej szkoły zwracamy się również do wszystkich mieszkańców gminy Obrowo i nie tylko o udzielenie wsparcia celem zakupu instrumentu jakim jest fortepian Yamaha , który umożliwi dalszy muzyczny rozwój szkoły.

Instrumentarium w Szkole Muzycznej jest podstawowym i najważniejszym elementem kształcenia muzycznego, niestety bardzo kosztownym. Powinno być na bieżąco uzupełniane i wymieniane, co często przekracza możliwości finansowe placówki.

Dlatego tak ważna jest możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych, które znacząco wspomagają rozwój jedynej w naszej Gminie Publicznej szkoły artystycznej.

Pomóżmy wszyscy – po to by cieszyć się później efektami nauki naszych uczniów .

Oby młodym muzykom Nowy Fortepian dał wiele radości w codziennym ćwiczeniu i graniu, a w przyszłości zaowocowało to wspaniałymi sukcesami.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zbiórki !!!

https://zrzutka.pl/z/muzycznaosiek