Wyniki – III Regionalny Konkurs ” Polskie dźwięki”
Dnia 28 kwietnia 2026r. odbyło się wyjątkowe wydarzenie kulturalne – III Regionalny Konkurs „ Polskie Dźwięki” w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.
Założeniem konkursu jest popularyzacja utworów polskich kompozytorów oraz polskich utworów ludowych. Wydarzenie łączy tradycyjne brzmienia muzyki ludowej z nowoczesnymi interpretacjami, prezentując różnorodność dźwięków zakorzenionych w polskiej kulturze. „Polskie Dźwięki” to spotkanie z historią, emocjami i artystyczną pasją.
Nasi uczniowie godnie reprezentowali Osiek nad Wisłą Obrowo – nasza gmina i udało nam się zdobyć laury:
Kacper Sproski – Wyróżnienie w kat. B
Trio klarnetowe – II miejsce w kat. zespoły
Joanna Łężyk, Nadia Kowalska, Kacper Sproski
Serdecznie wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na muzycznej drodze. Gratulacje dla pana Mateusza Szwankowskiego – nauczyciela klasy klarnetu i Rodziców ! Brawo !!



