Recital fortepianowy „W stronę Chopina”

Recital fortepianowy „W stronę Chopina”

drukuj

Serdecznie zapraszamy na Recital fortepianowy ” W stronę Chopina” dnia 8 października 2021r. o godz. 18.00 w wykonaniu wybitnego pianisty młodego pokolenia ad.dr Pawła Wakarecego, inaugurujący nowo zakupiony fortepian KAWAI dla naszej szkoły.

Sala koncertowa PSM I st. w Osieku nad Wisłą
 
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłoszenie telefonicznie chęci przybycia do dnia 30 września 2021 r. ( sekretariat szkoły w godz. 8-15 56/ 678-65-30 )
 
ad.dr Paweł Wakarecy – Laureat Wyróżnienia oraz nagrody dla najlepszego Polaka na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2010). Koncertował na wielu prestiżowych estradach Polski – m. in. na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, Festiwalu Chopin i Jego Europa w Warszawie, Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, jak również za granicą – m. in. na festiwalach chopinowskich w Nohant i w Valldemossie, a także w Cadogan Hall i Westminster Cathedral Hall w Londynie, Salle Cortot w Paryżu, Oji Hall w Tokio, Seoul Center of Arts Concert Hall oraz Lotte Hall w Seulu, Qintai Concert Hall w Wuhan czy Wielkiej Sali Konserwatorium Kijowskiego i wiedeńskim Konzerthausie. Współpracował z większością orkiestr filharmonicznych w Polsce, a jako kameralista – z wybitnymi muzykami swojego pokolenia. Z żoną tworzy duet fortepianowy Wakarecy Piano Duo.
Ma w dorobku pięć albumów CD, dwa z muzyką solową, trzy z kameralną.
Obecnie jest adiunktem i prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.